Jeden z najlepszych triathlonistów na świecie – Nils Fromhold wygrywa w pierwszych w historii Polski zawodach z cyklu IRONMAN® 70.3®. Drugi na mecie zameldował się reprezentant Ukrainy Anton Blokhin. Trzecie miejsce zajął Miłosz Sowiński. Wśród kobiet najlepsza okazała się Diana Riesler z Niemiec, z ponad dziesięciominutową przewagą nad Polkami – Pauliną Kotficą i Ewą Komander. W zawodach wzięło udział ponad 1800 triathlonistów.

W wyścigu na dystansie SPRINT zwyciężył Kacper Stępniak, dominując na trasie już od chwili wyjścia z wody.

Swój debiut w triathlonie zaliczył Jasiek Mela, społecznik i podróżnik. Trasę kolarską oraz półmaraton pokonał przy pomocy protez ortopedycznych. Na mecie został powitany owacją na stojąco, przez kibiców zgromadzonych na mecie. W zawodach wzięli udział m.in.: aktorzy, Karolina Gorczyca i Jakub Wesołowski, prezenterzy Beata Sadowska i Maciej Dowbor, oraz wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu, posłanka Iwona Guzowska.